Tilmeldingen til Gamebox lukker 18:45
Der er ikke længe, til det går løs i Herning, når dette års Gamebox Festival skydes i gang i MCH Messecenter Herning fredag aften.
Og har du endnu ikke tilmeldt dit hold til Counter-Strike-turneringerne, så er det ved at være sidste udkald. Vi lukker nemlig for tilmeldingerne i aften klokken 18.45.
I skrivende stund er 36 tilmeldte, og formatet i år bliver således, at alle ryger i først A-turneringen, hvorfra der ad to omgange skilles hold fra til henholdsvis B- og C-turneringen.
Præmiepuljen til Gamebox er på 64.000 fordelt over de tre turneringer.
TILMELD DIT HOLD HER
Indtil videre er disse hold tilmeldt Gamebox-turneringen:
AaB Female (Dewi, AGR, Zygimage, Leite, Hanz1)
Ace League (NaCly, Christian12wg, KDone, Kell3r, adh4rt)
Air Control Wing (Snoevl, -SUPERMAYN-, hanzji, Cry_me, CrYpToN)
AMO Esport (Falken, Patrickobro, H0oked, Z1noz, nikiodoz)
Astralis Female (aurora, anja, Josefine, marie, Ismo)
Astralis Talent (kroK, JBOEN, kiR, ANSG1, tOPZ)
Copenhagen Wolves (Fessor, vigg0, notaN, szejn, svedjehed)
Esport Harte (Macho, Egelund, Viggo, Knuten, Speedie, Stesso)
Espuma (Haraldskii, LuNd9aard, darkness, zirex, Olicsa)
Flares Redemption (Pew, Motiv, b0ggi, Chrizmiz, ClinuO)
Floki Hellheim (arving, Natas, Jokabcs, Syzprex, Pogge)
Fortress (Rapzak, Luzjepo, B1zjr, Emil88, Snuppi)
Fortress Academy (neander, Akkerhk, SWYB, Lynch, Xever, Marcher)
Frb. Falcons (Sinzey, shetty, Jipsi, Damsi, H3ZZ)
Gecko esport (K1ngShield, -PLJ-, Ryuga, EFEZH, Rengoku, RUB)
Gecko FE (MissDiamond, Amish, Felicia, NotInTheKitchen, Zpeedy)
Hedensted x SERA (rekz, Fanøe, BlocH, NifloX, BøghmagiC, ZimZeb0y)
Here2Care Water (Narno, Rutz0u, Bloody, D0zen, M0nkey)
iSeeYu (Andy, Fr3nzy, Kann, desy, feuge)
Kassad Army (xdpiratmanden, Cicilie050, decode, MartjiNN, flomze)
Kronjyllands Esport (Avou, emili0, grumpyMonk, fa1th, Jiace)
Maknitude (JefferM, Minken, Diirty, Hanth, A1msterG)
MASONIC (blaq, Noruyp, Falk, Zanto, Botman, Frøslev)
MASONIC Academy (OzN3X, GodDoku, Raven332, noike, HMonst3r)
Ølgod Efterskole 1 (Kragh, BangBang, z_nan, crax, zluX, CARNEM)
Ølgod Efterskole 2 (tr1lle, svaev, BqreBedre, meiztR, GA1De)
Pansy Hippo Allianz (VNG, Fais, MgN0xX, Kralemule, SalcN, MicQ)
Preasy Esport (Equip, Beccie, Skejs, Griller, VireZ)
S25 Kronjyllands Talent (Ember, N4XX1S, B1sgaard, Tuff, Gaardsøe)
Sashi Academy (Sukker, Mol011, G0op, Few, ReXx)
Sørby Legion (STJERNE, Slexa, Zengo, g1ft1g, CR1zB)
Sørby Light (N1ckl4s, XZek, Trun1eX, Eow, Bukzu2k)
Sørby Star (sh1Fu, Adrenalin, Bach, Nuxzy, Fraqziy)
Vendetta Gaming (DajyZ, Fröhlich, ep1sk, SaMsInG, Laykinn, coach k)
XI Esport (Dengzoe, foam, Scr0b, fez, anber)