
Falcons-ejer svarer kassad igen
Msdossary, professionel FIFA-spiller og ejer af Falcons, svarede kassad igen og anklagede ham for at komme med forkerte oplysninger om lønningerne i organisationen.
Sådan lyder det i en kommentar fra Msdossary under et opslag fra Dust2.us på det sociale medie X.
Det er forkert, min ven, men det er anden gang, du nævner vores lønninger til spillere/stab – og begge gange har du taget fejl.
Den 8. april medvirkede kassad i podcasten Hot Take Point Made sammen med værterne Thorin og Mauisnake. kassad er ofte gæstevært i podcasten, hvor han denne gang gættede på, at NiKo tjente omkring en halv million kroner om måneden.
Allerede dagen forinden – den 7. april – rettede kassad hård kritik mod Falcons, efter holdet havde lidt et nederlag til GamerLegion. Her udtalte han implicit, at NiKo alene tjener dobbelt så meget om måneden som hele GamerLegion-holdet tilsammen.