Tidligere Barcelona og Liverpool-spiller tilstede ved majoren
Heriblandt en aktiv fodboldspiller fra Brasilien.
Arthur Melo.
Hvis navnet ringer nogle klokker, så er det fordi, at han tidligere har spillet for nogle af de største klubber i fodboldverdenen.
Først kom han til F.C. Barcelona fra Grêmio i Brasilien, og efterfølgende blev han sendt til Juventus i en spillerbytte-aftale samt en lejeaftale til Liverpool senere i karrieren.
Nu spiller han i det italienske for Fiorentina, men ved siden, så har den brasilianske fodboldspiller en kærlighed til Counter-Strike.
Arthur investerede tidligere i marts måned i Legacy, hvor han nu er en af fire partnere i klubben. Tidligere på ugen fik vores brasilianske søsterside, Dust2.com.br en kommentar fra fodboldspilleren.
Jeg tror virkelig på vores hold ved majoren. Jeg ved, hvor svært det er, men hvis vi gør vores bedste, vil resultaterne komme. Som I alle ved, er jeg en stor fan af konkurrence spil og at heppe på mit hold i en major er en unik oplevelse. Jeg er meget spændt på at fylde min konto med Legacy-stickers.
Arthur var tilstede i København for at støtte holdet, men blev vidne til et hårdt nederlag, da acoR og GamerLegion besejrede det brasilianske mandskab.