
sjuush og kompagni er nu nede i lowerbracket.
3. september 2024 kl. 19:34
Den store fejl kostede HEROIC sejren
HEROIC havde vundet med 2-0, hvis ikke for det taberdømte map.
HEROIC-mandskabet kom stærkt fra start i opgøret, men da en af spillerne brugte den forbudte Snap Tap-mekanisme, blev holdet taberdømt det første map mod NIP.
sjuush, TeSeS og kompagni fik tilsyneladende hurtigt rystet frustationer væk, da de meget dominerende formåede at vinde det andet med 13-7, hvorfor de altså havde vundet 2-0, hvis ikke for det taberdømte første map.
Det taberdømte første map endte også med at koste HEROIC dyrt, da NIP-lejren meget sikkert vandt det tredje og sidste map, Vertigo, hvorfor de vandt bedst-ud-af-tre-opgøret ved at vinde bare et enkelt map, mens HEROIC tabte trods to vundne maps.
NIP er dermed videre til upperbracket-semifinalen mod NAVI, mens HEROIC skal en tur ned i lowerbracket for at møde Lynn Vision.
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.
Seneste aktivitet
Astralis forbigået til BLAST i Danmark
(4)
Stiv s1mple på stream: "Din dumme kælling"
(15)
Stadig majorhåb for gla1ve
(1)
Streamer køber skins for millioner af kroner
(7)
Kolding Esport main søger femte mand til næste Power sæson
(2)
roeJ havde mulighed for stor løn i Liquid
(10)
Søger hold
(0)
SASHI HENTER BECCIE
(5)
Fra den åbne kvalifikation til PGL Astana: Så lang var vejen for NIP
(2)
BLAST rykker turnering fra Monterrey til København
(1)
FockZy Søger Hold Power
(8)
NaP søger hold
(7)
BabyDillars - søger spillere til 4 div. spot
(4)
Metski søger hold
(3)
V0lt søger hold
(5)
Lineup søger org
(1)
Her er Astralis’ konkurrenter i Kasakhstan
(1)
Bukzu2k søger Hold
(4)